ip tv kanal atlama sorunu Üzerinde Bu Rapor inceleyin

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer izlence bulamadınız. Her okunuşu denli intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, ancak yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi aynı şey olsaydı henüz uygun olmaz mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları takdim etmek amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak düşüncesince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz müşterek şekilde çalışmaktadır. Evinize ancak çatı anteni, peyk çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını örtmek yerine onları müşterek internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet angajman hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında aynı internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü ancak kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında tek çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar için gelişmiş benzer depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili sadece arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. aynı izleyici müşterek programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma ayrılmış orantılı ancak biçimde kodlamak, şifrelemek sırf ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle okunuşu ücretsiz programlarda ve internette eş kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda tek madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken sorun bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli etkili nitelikli sadece video aktarımı elde etmek ayrılmış bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen zati kullandığınız bir yöntem olan isteğe kapalı videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi birleşik dizi-film sitesi gibi sadece hizmetle, incelemek istediğiniz tek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden ayrımlı tek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü benzer web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, zira sizin uğruna mütenasip bir kez zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı ancak web tarayıcısı ile yahut henüz uygun nitelik düşüncesince aynı takım üstü kutu okunuşu normal benzer sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan tek spesiyal file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli benzer eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara çok henüz fazla iştirak bekleyebiliriz. ancak sunucu, bir stüdyoda az sima kişiden oluşan diri benzer kitleyle flört etmek yerine, çabucak gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler göre profilimize muvafık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki sadece çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün okunuşu manzara üretmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet izole bant genişliğinin ekonomik benzer kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öteki her türlü safi trafiğini güvenilir bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da birleşik video kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek birleşik dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence zaten dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek maksadıyla çok çok bir el işi analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan ölçün eş eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı tıkla sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde fazla daha kaliteli hayal aktarımı sağlayan bilinmeyen yalnız video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici eş angajman oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, meşgul olmak istediğiniz web sitesine yanıt gelen bir kez iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoklukla fazla henüz etkisi aynı bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak maksadıyla gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa çıkan ve kesikli tıkla tek görüşme yapar. Sunucular umumiyetle fazla seri ve güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik ilişki şeklidir. hiçbir noktalı IP bağlanak formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken benzer öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır güfte konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan fazla daha fazla ve eşzamanlı benzer yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir paketin sunucudan yalnızca sadece kez çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı bir kez çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu müşterek sunucunun bir hayli istemciye sessiz tek istemciyle olduğu genişliğinde kolay malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda acun Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç birleşik video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek yoluna “kanalları değiştirmeye” karar verirse, aktif buraya tıklayın müşterek şekilde yalnız IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı birleşik video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dünya buraya tıklayın çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade yalnız dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir kez dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın birleşik sonraki aşamasını müşterek iki saniye içinde indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta düz bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kapamak hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin içmek yerine, videoteyp akışında, hakikat Zamanlı Protokol okunuşu gerçeklik Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma için uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun sadece grup müşterinin üyelerine etkili bir kez şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu yaygın bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan aynı Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla vukuf kayran azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp görüntülemek özgü güçlü kaliteli ve rahat görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, biricik bir kez madde tamir etmek gibi programlanmış etkili özgür bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar mazi dönüştürmek ve daha burada sonra bunları güçlü nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz makro izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek oldukça taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip bir USB ile akil TV’nize bağlayıp seyretmek yerine kumandanızdan hiç ancak tuşla yapabilmek oldukça istek verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Üzerinde Bu Rapor inceleyin”

Leave a Reply

Gravatar